Akredite Kobi Danışmanları'ndan KOSGEB'e Ziyaret


22 Aralık 2019

Akredite Kobi Danışmanları'ndan KOSGEB'e Ziyaret

Akredite Kobi Danışmanları Derneği Başkanı Nusret Güre, Başkan Yardımcıları Cenk Hircin ve Barış Ariç KOSGEB genel müdürlüğünü ziyaret ederek çalışmalarda sona yaklaşılan Kobi Rehberliği sistemi ile ilgili  bir dizi görüşmeler gerçekleştirdi.

İlk görüşme KOSGEB projelerden sorumlu başkan yardımcısı Ahmet Akdağ ile yapıldı. Uzun süren toplantıya   Kobi Rehberliği Sisteminden sorumlu daire başkanı Ali Bey’de eşlik etti.  Yapılan görüşmede Kobi Rehberliği Sisteminin geldiği durum konuşulurken  Akredite Kobi Danışmanları Derneği olarak kobi danışmanlarının istek ve talepleri iletildi. Aynı zamanda derneğin oluşturduğu "Kobi Rehberliği Çalışma Komisyonun" hazırladığı taslak çalışmalar da toplantıda görüşüldü.

Dernek Başkanı Nusret Güre,   “sistemin bir paydaşı olan Akredite Kobi Danışmanları’nı da bu sürece dahil ettiğiniz ve iki kurum arasında kurulan bu güzel diyalog sayesinde bizlerin görüşlerini dikkate aldığınız için ben meslektaşlarım adına sizlere çok teşekkür ederim”dedi.

Daha sonra heyet KOSGEB içerisindeki diğer bazı daire başkanlarını da ziyaret ederek Akredite Kobi Danışmanları Derneğinin yaptığı çalışmaları aktardı.