Akredite Kobi Danışmanları Derneği Kobi Danışmanlığı Sınavı için Kolları Sıvadı


22 Kasım 2018

Akredite Kobi Danışmanları Derneği Kobi Danışmanlığı Sınavı için Kolları Sıvadı

Akredite Kobi Danışmanları Derneği Kobi Danışmanlığı Sınavı hazırlık eğitimleri için akreditasyon çalışmalarını tamamladı. 

Türkiye’deki Akredite Kobi Danışmanlarının oluşturduğu ilk ve tek mesleki örgütlenme olan Akredite Kobi Danışmanları Derneği’nin Türkiye genelindeki çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. Dernek bünyesinde yapılan çalışmalar neticesinde; MYK’nın standartları doğrultusunda yapılmakta olan Kobi Danışmanlığı hazırlık sınavı için verilecek eğitimler ve bu eğitimleri verecek eğiticiler için gerekli olan akreditasyon çalışmaları tamamladı. Derneğin akreditasyon kurulundaki uzmanlar tarafından hazırlanan akreditasyon sistematiği, eğitmenlerin akreditasyon sürecini ve kritelerini oluştururken aynı zamanda eğitim programlarının standartlarını belirledi. 

Akreditasyon kurulu üyelerinden Serap Gökmen; “ortaya çıkan çalışmanın hedefi Kobi Danışmanlığı sınavına katılmak isteyen tüm katılımcıları en doğru içerik ve eğitmenler ile buluşturmaktır”dedi. Dernek ilerleyen günlerde eğitim vermek isteyen kurum ve eğitmen başvurularını almaya başlayacak.